Regulamin sesji

Rezerwując termin sesji potwierdzacie, że zapoznaliście się z moją twórczością i akceptujecie moją estetykę fotografii, postrzeganie kadru, obrazu, tonację wykonywanej fotografii, jak również zgadzacie się na moją twórczą interpretację fotograficzną zdjęć.

 

Należy pamiętać, że na końcowy efekt zdjęć mają wpływ nie tylko humory modeli, ale też warunki pogodowe podczas sesji, na które nikt z nas nie ma wpływu.

 

REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWYCH

NINIEJSZY REGULAMIN ZOSTAŁ STWORZONY NA BAZIE DOTYCHCZASOWEGO DOŚWIADCZENIA, A TAKŻE WASZYCH NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ. w celu ułatwienia kontaktu i miłej współpracy z Tobą, czyli KLIENTEM a mną, czyli FOTOGRAFEM

 

1. Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do poniższego regulaminu. Decyzja o skorzystaniu z usług Fotografa jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu.

 

2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług.

 

3. By zapisać się na sesję należy zapytać o dostępność terminu. Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Warunkiem rezerwacji terminu jest wpłata zadatku na podany przez Fotografa numer konta bankowego. Zadatek jest bezzwrotny. Po otrzymaniu wpłaty Fotograf wysyła potwierdzenie otrzymania wpłaty i tym samym rezerwacji terminu.

 

4. Po rezerwacji terminu pozostają 72 godziny na wpłacenie zadatku (przez ten czas nikt nie może zająć zarezerwowanego terminu). W przypadku braku wpłaty zadatku termin jest automatycznie anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

 

5. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć JEDNOKROTNIE i tylko w wyjątkowych sytuacjach ( takich jak choroba, pobyt w szpitalu czy bardzo złe warunki pogodowe :burza, porywisty wiatr czy atak kosmitów 😉 ) zarówno dla jednej i drugiej strony. Klient ma obowiązek poinformowania na minimum 24h przed planowaną sesją o zaistniałej sytuacji. Niestawienie się Klienta na sesji bez wcześniejszego poinformowania Fotografa skutkuje przepadnięciem wpłaconego zadatku.

 

6. Fotograf zdaje sobie sprawę z wysiłku i przygotowań Klienta do sesji jakie ten musi dołożyć i to szanuje. W związku z tym termin sesji przesuwa tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, bez konsekwencji.

 

7. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką, BLIKiem lub przelewem. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

 

8. Punktualność przybycia na sesję jest bardzo ważna. Jeśli czujesz, że się spóźnisz poinformuj mnie o tym telefonicznie. Klient powinien pamiętać, że spóźnienie jest kosztem poświęcanego mu czasu. Proszę pamiętaj, że mamy innych klientów zarezerwowanych w dni zdjęciowe, także przybycie na czas na sesję jest priorytetem. Zatem w przypadku spóźnienia – sesja zostaje skrócona o czas spóźnienia. Fotograf zastrzega sobie prawo do odwołania sesji w przypadku spóźnienia dłuższego niż 30 minut.

 

9. Na sesji obowiązuje bezwzględny zakaz wykonywania zdjęć i filmów przez Klientów.

 

10. Klient bierze odpowiedzialność za zdrowie osób uczestniczących w sesji oraz fotografa. W związku z czym sesje, w których którakolwiek z osób uczestniczących na sesji byłaby chora zostają przesunięte, aby nie zagrażały bezpieczeństwu i zdrowiu osób trzecich (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z fotografem). Proszę dbajmy o siebie wzajemnie.

 

11  Klient odpowiada za wszelkie uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu fotograficznego wyrządzone podczas sesji. W przypadku spowodowania przez Klienta uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu, będzie on zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy lub wymiany sprzętu. W przypadku poważniejszych uszkodzeń klient może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za pełny koszt wymiany sprzętu. Zgodnie z umową klient jest zobowiązany do przestrzegania wszystkich zaleceń fotografa, aby uniknąć uszkodzeń sprzętu fotograficznego.

 

12. W czasie sesji nie ma możliwości zmiany zakupionego pakietu.

 

13 .Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii jaką zakupił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć ponad pakiet zgodnie z cennikiem. Wybrane w ramach pakietu i dokupione ujęcia klient otrzymuje w formie plików cyfrowych przekazywanych on-line do samodzielnego pobrania na swoje nośniki. Surowy materiał zostaje usuwany z dysków po 2 miesiącach.

 

14. Fotograf nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

 

15. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania, które zostaną przekazane klientowi.  Galeria on-line z sesją klienta przygotowywana jest:

– do 7 dni roboczych w przypadku zdjęć surowych

– do 40 dni roboczych w przypadku zdjęć obrobionych

Na wybór zdjęć Klient ma 14 dni od dnia wysłania przeze mnie galerii. Po tym terminie, Fotograf dokonuję wyboru.

 

16. Przygotowania do sesji są niezwykle ważne to od nich zależy jakość zdjęć. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za straty jakości końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.

 

17.  Klient może dobrowolnie wyrazić zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku utrwalonego na wykonanych fotografiach w celach marketingowych i promocyjnych. Publikacja wizerunku może dotyczyć autorskiej strony internetowej fotografa, portali społecznościowych (facebook, instagram) oraz galerii, wystaw, wernisaży, materiałów promocyjnych i reklamowych. Szanowny Kliencie pamiętaj, że nigdy nie pokazuję całej sesji – chyba że tego chcesz, a jedynie wybrane zdjęcia. Dla Fotografa zgoda na publikacje jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę. Jest mi bardzo miło kiedy mogę pochwalić się efektami sesji i gdy ktoś tak ja Ty trafi do mnie widząc Twoje zdjęcia.

 

18. Klient ma prawo w każdej chwili żądać usunięcia danych osobowych, w tym również swojego wizerunku z poszczególnego pola lub całkowicie z wszystkich na które wyraził zgodę.

 

19. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

 

20. Prawa autorskie do zdjęcia należą do Fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu Prawa Autorskiego, więc nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

 

21. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to Fotograf posiada prawa autorskie.

 

22.Prowadzę własną działalność gospodarczą, ale mam małe dziecko. Na zapytania o ofertę lub termin staram się odpowiadać w ciągu 24 godzin w dni robocze. W weekendy i święta nie jestem online oraz nie siadam do pracy obróbkowej.

 

23. Wszelkie graficzne zapytania np.: proszę usunąć 30 kilogramów itp. to usługa graficzna, a nie fotograficzna. Usługa graficzna wyceniana jest indywidualnie, jak i może zostać odrzucona przez Fotografa.

 

24. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE w czasie sesji:

Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

 

25. UBIÓR NA SESJE – przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na sesje lifestyle polecam stonowane, proste kolory i wzory. Gdy jedna osoba ma krzykliwy lub mocniejszy wzór, reszta uczestników sesji lepiej, by miała gładkie stroje.  Najlepiej posiadać z 2 stylizacje, aby w razie czego zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować wybór ze mną.

Posiadam mobilną garderobę, z której można nieodpłatnie skorzystać na sesjach plenerowych. Link do pełnej galerii podaję kilka dni przed sesją. Mimo wszystko na sesje plenerowe również polecam uszykowanie własnych strojów, gdyby moje sukienki nie pasowały.

Na sesje plenerowe nie zabieramy wózków, fotelików – nosidełek, niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić i odkładać w krzakach. Zabieramy siebie, dzieci, dobry humor. Ja do plecaka mogę wrzucić jedną pieluchę, chusteczki nawilżane i Wasze dokumenty. Zachęcam do wolnych rąk, aby jak najlepiej wykorzystać czas na sesji na przytulanie, głaskanie i wspólne wariacje. Dotyczy to również narzeczonych i par – nie bierzemy ze sobą nic.

W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu, parku narodowym, palmiarni ponosi Klient.

 

 

Chciałbym serdecznie podziękować za wybranie moich usług fotograficznych. Twoja gotowość do powierzenia mi uchwycenia Twoich wspomnień jest dla mnie całym światem. Jestem bardzo dumna z serca i duszy, które wkładam w każde zdjęcie, a dzielenie się tym z Wami jest przywilejem.

Jestem zaszczycona, że ​​mogę być częścią Waszej wyjątkowej chwili i mam nadzieję, że zrobione przeze mnie zdjęcia będą pamiątką na długie lata.

 

Ściskam, Beata.

Beata Kucytowska

Fotograf